Trzęsacz

Trzęsacz to niewielka nadmorska miejscowość wypoczynkowa, położona w malowniczym regionie, zwanym Wybrzeżem Rewalskim. Charakterystyczną jej cechą jest typowy, wysoki brzeg klifowy, na którym dumnie stoją, znane w całej Europie ruiny gotyckiego kościoła z XIV/XV wieku. Dziś, pozostałości po świątyni są odpowiednio zabezpieczone, kiedyś jednak większość budowli runęła z wymytego przez morskie fale klifu.

Panuje tu cisza i spokój, choć nie można narzekać na nudę. Doskonałe warunki do plażowania zapewnia obejmujące 200 metrów linii brzegowej, czyste kąpielisko. Ciekawi historii regionu, wybrać się mogą do nowoczesnego Muzeum Multimedialnego na Klifie, a spragnieni zapierających dech w piersiach widoków, mogą je podziwiać z pokaźnej platformy widokowej, z której rozciąga się piękny widok na Morze Bałtyckie i na latających tu często paralotniarzy. Jeśli jest się odważnym, również osobiście można spróbować swoich sił w locie paralotnią, w tandemie z instruktorem.

Dla aktywnych także znajdą się tutaj ciekawe zajęcia. Można tu bowiem pograć w minigolfa, pojeździć konno, lub przejechać się na quadach po nierównościach terenu. Dwa szlaki turystyczne oraz linia Nadmorskiej Kolei Wąskotorowe pozwalają turystom na dokładne zwiedzenie malowniczej okolicy.

W Trzęsaczu jest także gdzie się zatrzymać i zjeść coś dobrego, ponieważ baza noclegowo-gastronomiczna jest tu całkiem dobrze rozwinięta. Trzęsacz noclegi – znajdziesz tu pensjonaty, kilka hoteli, domki letniskowe, domy wczasowe i inne obiekty.