Pustkowo

Pustkowo jest niewielką, ale niezwykle urokliwą miejscowością letniskową nad Bałtykiem. Administracyjnie przynależy do regionu Wybrzeża Rewalskiego.

Tutejsze kąpielisko obejmuje 200 metrów linii brzegowej, przy której rozciąga się szeroka, piaszczysta plaża. Największą atrakcją miejscowości, obok piaszczystego wybrzeża jest wysoki na ponad 20 metrów Bałtycki Krzyż Nadziei, będący repliką Krzyża ze szczytu Giewontu.

W lecie, uliczki Pustkowa prezentują się szczególnie pięknie, kiedy to nie brakuje na nich kolorowych kwiatów i starannie przystrzyżonych krzewów. Pustkowo sprzyja też spacerom i przejażdżkom rowerowym, ponieważ przebiegają przez nie szlak turystyczny i szlaki rowerowe. Dla fanów tenisa natomiast, rokrocznie organizowany jest tu Amatorski Turniej Tenisowy Pustkowo Cup.

W tym niewielkim miasteczku, jest się również gdzie zatrzymać. Noclegi w Pustkowie to bowiem wiele obiektów, wśród których są zarówno pensjonaty, domki letniskowe, hotele, kwatery, pokoje, ośrodki rehabilitacyjne, jak i campingi – z pewnością jest więc w czym wybierać.