Rewal i okolice

Rewal przyciąga turystów mnogością form wypoczynku – od aktywnych wypadów rowerowych, po leżenie plackiem na plaży. Jednocześnie mieszkańcy dbają o kulturalny rozwój przyjezdnych, proponując ogromna ilość imprez, odbywających się w sezonie wakacyjnym praktycznie każdego dnia. Coroczny Ogólnopolski Finał Miss Bałtyku przyciąga rzesze zainteresowanych z całego wybrzeża chociaż na jedna noc. Amatorzy rowerowych wypadów bez wysiłku opracują plany wycieczek zakładających interesujący cel – Niechorze, gdzie czeka na nich zabytkowa latarnia czy Trzęsacz z ruinami kościoła położonymi na nadmorskim klifie i paralotniami, których skrzydła ubarwiają niebo. Zadbana okolica, duża ilość prywatnych kwater, pensjonatów i camping z zapierającym dech widokiem są ogromnym atutem miejscowości, podziwianym przez każdego odwiedzającego.

 
Zarówno wczasowicze spragnieni słonecznych i morskich kąpieli, jak i amatorzy imprezowego, nocnego życia, czy preferujący aktywny wypoczynek znajdą coś dla siebie w tej urokliwej miejscowości. Nad morze, do Rewal warto przyjechać także jesienią gdy zawartość jodu w powietrzu ma wyjątkowe, zdrowotne właściwości, a także zimą, gdy piasek pokryty jest białym puchem.

 
Zapraszamy Państwa do serwisu „Fotorelacja Pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego, gdzie regularnie przez cały rok można oglądać prezentowane na bieżąco zdjęcia z Gminy Rewal.

aleja-zakochanych

ATRAKCJE W OKOLICY: