Niechorze

Niechorze to niewielka miejscowość nadmorska należąca do przepięknego regionu Wybrzeża Rewalskiego, położona dokładnie pomiędzy brzegami Bałtyku, a naturalnym jeziorem Liwia Łuża. Miejscowość jest typowym kurortem wypoczynkowym, w którym jest spory wybór ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych, domków letniskowych, campingów oraz pól namiotowych. Zobacz noclegi w Niechorzu.

Nadmorskie wybrzeże wzdłuż Niechorza to przede wszystkim piaszczysta plaża, ze 100 metrowym, strzeżonym kąpieliskiem, ale także wysoki klif, na którym dumnie stoi zabytkowa latarnia morska.

Nie sposób się tu nudzić. W wolnym czasie, oprócz wdrapania się po schodach latarni, odwiedzić można też bazę rybacką, motylarnię, Muzeum Rybołówstwa, czy wsiąść do zatrzymującej się w miejscowości odnowionej Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Można też zobaczyć pomnik Foki Depki, niegdyś przypływającej chętnie do wybrzeży Niechorza lub poobserwować zachody słońca z mola.

W Niechorzu jest także kilka miejsc, w których można wytańczyć się do białego rana. Dla lubiących aktywny wypoczynek natomiast, czekają 3 szlaki turystyczne, które pokonać można pieszo lub rowerem.